FIZJOTERAPIA
Profesjonalna fizjoterapia dla sportowców i amatorów.
OCENA FUNKCJONALNA
Badając pacjenta, oceniamy jego aktualne możliwości i wyznaczamy dalsze kierunki rozwoju biomechanicznego.
MASAŻ
Masaże lecznicze, sportowe, rozluźniające i rehabilitacyjne.
PSYCHOLOG SPORTU
Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów typowych dla sportowców.
DIETETYK
Prawidłowe odżywianie ma znaczenie.
OFERTA DLA KLUBÓW
Efektywne rozwiązania dla klubów sportowych i zawodników.

Jak wygląda rehabilitacja więzadła krzyżowego przedniego w SpOrtopedic?


Wszystko uzależnione jest od  wymagań pacjenta co do obciążania kończyny operowanej oraz od planowanej przez niego aktywności fizycznej.
 
W SpOrtopedic rozróżniamy trzy podstawowe programy rehabilitacyjne dla wszystkich pacjentów objętych naszym systemem leczenia.
  • grupa amatorska - pacjenci, którzy nie mają wymagań co do aktywności fizycznej, zależy im jedynie na prawidłowym funkcjonowaniu kończyny operowanej. Pacjent taki przychodzi 1-2 razy w tygodniu. Rehabilitacja polega na odtworzeniu pełnego bezbolesnego zakresu ruchu oraz odbudowaniu siły mięśniowej. Zajęcia trwają mniej więcej 3-4 miesiące
  • grupa aktywnych fizycznie - pacjenci, którzy na co dzień zajmują się pracą nie związaną ze sportem, ale lubią po pracy lub podczas urlopu pograć w piłkę, jeździć na nartach, uprawiać crossfit, itp. oraz zawodnicy półzawodowcy, którzy trenują różne dyscypliny sportowe w klubach i indywidualnie. Pacjent taki przychodzi do nas 2-3 razy w tygodniu. Rehabilitacja polega na odtworzeniu pełnego bezbolesnego zakresu ruchu oraz odbudowaniu siły mięśniowej. Pacjent ma wprowadzone do zajęć specyficzne wzorce ruchowe odpowiednie dla uprawianej przez niego dyscypliny oraz otrzymuje indywidualny program biegowy. Zajęcia trwają mniej więcej 6-9 miesięcy.
  • grupa profesjonalna - pacjenci, którzy zawodowo uprawiają konkretną dyscyplinę sportową. Pacjent z tej grupy pojawia się na zajęciach 3-6 razy w tygodniu. Dodatkowo ustalamy  zakres pracy indywidualnej według potrzeb zawodnika (rekordowo dochodziliśmy do 12 jednostek treningowych w tygodniu!). Kilka miesięcy przerwy to bardzo długi czas, w którym można mocniej popracować nad słabszymi stronami zawodnika. Pacjent taki od samego początku prowadzony jest według specjalistycznej rehabilitacji usprawniającej, tworzymy i prowadzimy dla niego zajęcia indywidualne, a w późniejszym czasie treningi uzupełniające. Zajęcia z pacjentami grupy profesjonalnej trwają 6-7 miesięcy, po czym zawodnik w pełni przygotowany siłowo i kondycyjnie wraca do klubu, pozostając w dalszym ciągu pod naszym monitoringiem


Najczęściej zadawane pytania


Jak rozpoznać uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego?


Myślę, że zerwałem więzadło krzyżowe przednie... Co robić?


Kiedy najlepiej operować więzadło krzyżowe przednie?


Kiedy można rozpocząć rehabilitację po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego?


Ile trwa prawidłowa rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego?REHABILITACJA PO REKONSTRUKCJI ACL
W SpOrtopedic pracujemy z pacjentem od momentu urazu, aż do samego zabiegu. Daje nam to możliwość odtworzenia prawidłowego funkcjonowania kończyny i wzmocnienia jej.
REHABILITACJA ŁĄKOTKI
Uszkodzenia łąkotek mogą przydarzyć się przy uprawianiu każdego rodzaju sportu, a także w życiu codziennym.

kontakt

ul. Michała Sobczaka 6
01-492 Warszawa-Boernerowo
+48 697 651 000
sportopedic@gmail.com
Pon. - pt. 7:00 - 20:00

jak do nas trafić?

social media