FIZJOTERAPIA
Profesjonalna fizjoterapia dla sportowców i amatorów.
OCENA FUNKCJONALNA
Badając pacjenta, oceniamy jego aktualne możliwości i wyznaczamy dalsze kierunki rozwoju biomechanicznego.
MASAŻ
Masaże lecznicze, sportowe, rozluźniające i rehabilitacyjne.
PSYCHOLOG SPORTU
Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów typowych dla sportowców.
DIETETYK
Prawidłowe odżywianie ma znaczenie.
OFERTA DLA KLUBÓW
Efektywne rozwiązania dla klubów sportowych i zawodników.

OCENA FUNKCJONALNA  


Prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała zarówno w statyce, jak i w dynamice uzależnione jest od sprawności poszczególnych jego elementów.  Powiedzenie: ,,Łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo” - jest w tym przypadku bardzo trafione.  Analizując pacjenta za pomocą rozmaitych testów i pomiarów biomechanicznych tworzymy jego profil budowy i zdolności motorycznych. Przy pomocy najnowocześniejszego i precyzyjnego sprzętu szukamy słabych punktów i wprowadzamy korektę do pracy funkcjonalnej. Dzięki wiedzy uzyskanej z protokołu Oceny funkcjonalnej możemy w bardzo łatwy sposób planować trening rehabilitacyjny, sportowy i prewencyjny.

CO DOKŁADNIE ZBADAMY DZIĘKI OCENIE FUNKCJONALNEJ?

Badając pacjenta, oceniamy jego aktualne możliwości i wyznaczamy dalsze kierunki rozwoju biomechanicznego.  W skład badań wchodzi:
 • ocena siły, mocy i wytrzymałości mięśniowej
 • ocena stabilizacji i propriocepcji
 • ocena budowy i składu ciała
 • ocena mobilności i zakresu ruchu w poszczególnych segmentach organizmu

Z CZEGO SKŁADA SIĘ OCENA FUNKCJONALNA?  


 1. Ocena fizjoterapeutyczna – wywiad i badanie manualne całego ciała lub określonej jego części za pomocą specjalistycznych testów.
 2. Analizator składu ciała  - poznajemy procentowy skład komponentów naszego ciała (tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, wody, itp.) oraz symetrię budowy kończyn i tułowia.
 3. Biodex Balance System – platforma do oceny propriocepcji i kontroli nerwowo-mięśniowej kończyn dolnych i tułowia. Dzięki niej mamy możliwość dowiedzieć się czy przenoszenie obciążenia na  nasze nogi podczas stania, marszu czy biegu jest symetryczne.  Możemy poznać wychylenia od normy zarówno w pracy obunóż, jak i jednonóż. Wszystkie słabe punkty możemy  ściśle określić i zaplanować trening specjalistyczny w taki sposób, aby je wyeliminować. Dzięki ocenie pobudzenia mechanoreceptorów i szybkiej reakcji zwrotnej odpowiednich grup mięśniowych mamy możliwość określenia stanu sprawności aparatu ruchu w kontekście powrotu do sportu po kontuzji, a także prawdopodobieństwa wystąpienia ponownego urazu.
 4. FMS – ocena funkcjonalna, obejmująca 7 testów oceniających ciało ludzkie i poszczególne jego elementy (stawy, mięśnie i ścięgna) pod kątem generowanej siły, elastyczności, mobilności i stabilizacji.  Wynik zapisywany jest w specjalnym protokole i stanowi dla nas wytyczne dla prawidłowego rozwoju motorycznego.
 5. Keiser Air Squat – maszyna do pomiaru mocy kończyn dolnych w przysiadzie. Możemy także przeprowadzić ocenę mocy jednonóż i dokonać tym samym oceny symetrii pracy kończyn dolnych.
 6. Platforma Smart Jump do oceny siły kończyn dolnych podczas różnych rodzajów skoków.

KTO POWINIEN ZROBIĆ OCENĘ FUNKCJONALNĄ?

 • zawodowi sportowcy, w celu profilaktyki urazów i wyznaczeniu prawidłowych obciążeń treningowych
 • sportowcy amatorzy, w celu prewencji urazów i nauki prawidłowego obciążania aparatu ruchu
 • pacjenci po zabiegach operacyjnych i urazach mięśni i stawów


Szczegółowa i systematyczna  diagnostyka pozwala nam na precyzyjne dobieranie obciążeń w treningu funkcjonalnym i rehabilitacji. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad progresją ii zwiększamy skuteczność zastosowanych metod treningowych.


NASZ ZESPÓŁ
Zatrudniamy najlepszych, sprawdzonych i doświadczonych specjalistów.
NASI PACJENCI
Do zdrowia wracało u nas wielu zawodowych sportowców, którym nasza pomoc umożliwiła osiąganie doskonałych wyników.

kontakt

ul. Michała Sobczaka 6
01-492 Warszawa-Boernerowo
+48 697 651 000
sportopedic@gmail.com
Pon. - pt. 7:00 - 20:00

jak do nas trafić?

social media